czwartek, 26 lipca 2012

Druhny


Przygotowania  do ślubu oraz  sama  ceremonia  niejednokrotnie  przysparzają  wiele problemów  Państwu Młodym , często  towarzyszy  im pośpiech oraz  nerwy. Warto więc  zapewnić  sobie  oparcie  w zaufanych osobach. Druhny oraz świadkowie  to osoby z  pewnością bliskie i pomocne .
 W Polsce  zwyczaj  wzbogacania  ceremonii zastępem   druhen nie jest  bardzo popularny. W innych krajach, szczególnie  tych zachodnich jest to powszechne   i  wręcz obowiązkowe. U nas druhny zwykle są dwie i ich głównym zadaniem jest wyprowadzenie Pana Młodego z domu i dopilnowanie aby dotarł do Pani Młodej J
Kim więc  jest  druhna? 
Jest  to  dziewczyna  bądź  dorosła  kobieta  która nie jest zamężna. Zwykle jest ona bliska  sercu  Młodych i wybierana  jest  z kręgu  bliskich i przyjaciół. Często jest to kuzynka lub przyjaciółka, ponieważ  do niej mamy największe zaufanie a przecież  druhna jest jak dobry  duch  Pani Młodej. Przez  swój  wybór wyrażamy  swoja sympatię  oraz szacunek  dla  tej osoby  jak również  zapewniamy  sobie komfort psychiczny, że  wszystko pójdzie  zgodnie  z  planem.
 Zatem  jakie zadania  należą  do  druhny nie licząc wcześniej wspomnianego „odtransportowania” Młodego do jego przyszłej żony?   Oprócz tego że  ma ona przysłowiowo „ oczy dookoła głowy” powinna przewidywać potrzeby Młodych i gości oraz  szczególnie dbać o komfortowe samopoczucie  Pani Młodej. Już podczas samych przygotowań  towarzyszy  w wyborze sukni ślubnej oraz dodatków. Podczas  samego  dnia ślubu dba o jej piękny  wygląd, wie  kiedy podpięć  tren, poprawić welon, pomóc  ułożyć  suknie  podczas wejścia  do  samochodu. Jest ona  „lustrem Pani Młodej” i  sygnalizuje  kiedy  warto poprawić  makijaż lub włosy, kto jak  nie jej własna przyjaciółka  będzie  znał  każdą  „babską” potrzebę. Według życzeń Państwa  Młodych można  przydzielać  różne zadania  druhnie, takie jak na przykład odprowadzanie gości do  stolików, odbieranie prezentów i kwiatów od Państwa  Młodych oraz zachęcanie  gości do zabawy.
 Liczba  druhen zależy  od  upodobań Państwa Młodych jak też  od  liczby  gości, ponieważ im jest ich więcej,  tym więcej powinno  być  druhen. Zazwyczaj wybiera się ich  nie mniej niż  3  i nie więcej  niż  6. Bieżmy także pod uwagę  że  każda z  dziewczyn  z pewnością  zechce przyjść z partnerem na przyjęcie. Męski odpowiednik  druhny to  drużba, który  również odznacza się  podobnym  strojem oraz  taką  samą  butonierką  jak Pan  Młody.
Decydując  się  na  wzbogacenie ślubu obecnością  druhen wiąże  się to również  z kosztami. Druhny wyróżnia  się poprzez  strój, zazwyczaj są  to jednakowe sukienki i bukiety dopasowane  do  kolorów stylizacji weselnej. Wtedy Państwo Młodzi powinni  wyjść z  inicjatywą pokrycia  kosztów  zakupu sukienek  ponieważ przecież  to ich życzenie  aby  mieć  druhny na weselu. Coraz  częściej jednak zdarza się  ze  druhny same  płaca  za sukienki, nie chcąc  dokładać kosztów Młodym lub ustala się  z  nimi kolor  kreacji i każda zakupuje fason taki jak jej odpowiada. Jest to o tyle dobre wyjście że każda  kobieta ma inna figurę a przecież  chcemy  aby nasze druhny  czuły się komfortowo i wyglądały pięknie. Ważne  aby sukienki  nie były w kolorze  białym, nie wypada  również wystąpić  w czarnym kolorze.
Druhna  to „ozdoba  wesela” więc dobrym wyjściem jest zatrudnienie  konsultanta ślubnego który zadba  o wszystkie zadania na weselu, wtedy  nasza druhna  czuje  się  jak gość w dodatku szczególnie wyróżniony a nie jak pracownik na uroczystościach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz